×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 185.

2015-11-09

Odświętny dom

(0 głosów)

Stwórz na Święta Bożego Narodzenia wyjątkową atmosferę ozdabiając dom pięknymi dziełami wykonanymi w gronie najbliższych osób.

Efektownie wyglądają bukieciki zdobiące balustradę. Możemy zawiesić je zarówno na schodach wewnątrz domu, ale i na schodach zewnętrznych do domu lub na balustradzie balkonowej.

Wystarczą nam: gałązki świerku, szkarłatna wstążka o szerokości 5 cm, czerwone lub złote bombki, cienki drut kwiaciarski. Wykonanie tych bukiecików jest bardzo proste. Gałązki świerku ciasno zwijamy drutem, dodajemy bombkę, przytwierdzamy dekorację do balustrady i przewiązujemy ozdobną wstążką.

Wyjątkowe, proste świece ze świątecznym motywem ozdobią nasz stół świąteczny. Potrzebujemy świec, kawałek szerokiej wstążki z woalu, ozdobę do przyklejenia i klej. Owijamy świecę wstążką z delikatną zakładką, aby końce na siebie nieznacznie nachodziły, a na wstążkę przyklejamy ozdobę.

Nic tak nie buduje atmosfery świątecznej jak blask świec, zapach świerka i odgłos trzaskającego drewna kominkowego. Przygotowanie girlandy na kominek nie należy do najłatwiejszych, ale efekt jaki osiągniemy wart jest zachodu. Potrzebujemy gałązek świerku, plastikową tackę, gąbki florystyczne do wypełnienia tacki, drobną siatkę ogrodzeniową z cienkiego drutu, torf, gruby sznurek, wodoodporna taśma samoprzylepną, pędy zielonego bluszczu, drut florystyczny i elementy ozdobne jakimi chcemy udekorować naszą girlandę. Gąbkę florystyczną umieszczamy w tackach przyklejając ją za pomocą taśmy. Siatkę ogrodzeniową przycinamy na długość girlandy, zwijamy w rulon, którego końce wypełniamy wilgotnym torfem i zawijamy szczelnie, aby torf nie wypadł. Następnie przytwierdzamy siatkę do gąbki florystycznej. Teraz dobrze przytwierdzamy girlandę do kominka. Pozostało tylko przymocować gałęzie i pędu bluszczu do siatki oraz przyozdobić całość.

socialshare

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6

Artykuły powiązane

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i przedstawią szczegóły naszej oferty - zapraszamy do kontaktu.

Napisz do nas